До дня народження головного стадіону області запрацював офіційний сайт

 

3 травня виповниться 69 років, як в Ужгороді урочисто відкрили головну спортивну арену краю – стадіон «Авангард». Відтоді цей спортивний комплекс активно розвивався. На його території з’явилися 4 футбольні поля, баскетбольний та 3 волейбольні майданчики, облаштували ділянку для гри в городки, зафункціонували 6 тенісних кортів.

Відтак з «Авангардом» пов’язано чимало знакових спортивних подій. Скажімо, тут у 1962 році уславлений стрибун у висоту Валерій Брумель установив рекорд Європи з результатом 2,20 м.

У 1990 р. після капітально відремонтованих бігових доріжок Ужгород приймав Міжнародні дитячі олімпійські ігри. А 30 років тому, 29 квітня 1992 р., на ужгородському «Авангарді» відбувся перший матч національної збірної України. Тоді суперником нашої команди були угорці, які перемогли 3:1 (єдиним голом у складі господарів відзначився вихованець іршавського футболу Іван Гецко). Крім того, майже 20 років тому, 11 червня 2002 року, ФК «Шахтар» саме на цій споруді вперше став чемпіоном України, мінімально здолавши ФК «Закарпаття» – 1:0.

Були й нелегкі сторінки в життєписі головної спортивної споруди краю. Як ось занепад у непрості 1990-і роки. Та на початку 2000-их рр. «Авангард» переживає нову добу відродження. Реконструкція з відновленням освітлення, заміною дерев’яних лавиць на зручні пластмасові сидіння, капітальний ремонт туалетів для глядачів, зведення конференц-зали, сучасного штучного футбольного поля, заміна на модерні легкоатлетичних доріжок, нова реконструкція головного футбольного поля тощо.

У липні 2021 р. комунальне підприємство «Стадіон «Авангард» реорганізували в комунальну установу «Стадіон «Авангард» Ужгородської міської ради». Споруду очолив заступник голови Закарпатської асоціації футболу, депутат Ужгородської міської ради Віктор Качур. Було взято курс на благоустрій об’єкта й перетворення його на справжній спортивних комплекс.

На розчищеній від чагарників території готують нові локації для різних класичних і зовсім молодих видів спорту. Зокрема, наприкінці минулого року почали монтувати майданчик кросфіт-центру. До послуг будуть і стіна для тренувань із скелелазіння, контейнер з інвентарем тощо.

Сам керівник «Авангарду» Віктор Качур, якого в лютому 2022 року на відкритому конкурсі обрали на посаду директора комунальної установи, прагне зробити стадіон мультифункціональним спортивним комплексом, аби використовувати об’єкт для різних видів спорту та організації масових івентів культурно-дозвільницького спрямування. У планах – майданчики для воркауту, петанку, баскетболу, боксу, дитячий центр. Мають збудувати стандартний басейн для водних видів спорту, легкоатлетичний маніж, льодову арену.

Звичайно у реалізацію задуманого втрутилася війна. Та ми віримо в перемогу країни над рашизмом у найближчому часі. Повернуться на стадіон і наші улюблені команди ФК «Минай», який виступає в прем’єр-лізі України, та ФК «Ужгород» (учасник вітчизняного чемпіонату в першій футбольній лізі).

Віриться, із початком роботи «Авангард» стане ще відкритішим для спортивної громадськості, загалом мешканців та гостей міста й усього Закарпаття.

Володимир ТАРАСЮК, ЗАФ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *