Стадіон «Авангард» успішно входить у нове десятиліття

 Головній спортивній арені Закарпаття виповнилося 70 років. 2 травня 1953 року відбулося урочисте відкриття стадірну “Авангард”. За цей час тут відбулося багато яскравих моментів, які увійшли в історію. 

Ужгородський стадіон відомий як легкоатлетичний центр. Саме тут у 1962 році стрибун через планку Валерій Брумель встановив рекорд Європи, здолавши висоту 2,20 м.

У 1990 році на стадіоні були капітально відремонтовані бігові доріжки – для проведення в Ужгороді Міжнародних дитячих олімпійських ігор.

29 квітня 1992 року на ужгородському «Авангарді» пройшов перший матч за участі національної збірної України з часу проголошення Незалежності. Це була товариська гра між збірними України та Угорщини, де перемогу здобули гості з рахунком 1:3.

11 червня 2002 року ФК «Шахтар» під час гри на ужгородському «Авангарді» вперше став чемпіоном України завдяки перемозі з мінімальним рахунком – 1:0 – над тодішнім футбольним клубом ФК «Закарпаття». Ця перемога і дала гірникам «золото», оскільки в них, завдяки перемозі на ужгородському стадіоні, стало на 1 очко більше від срібного призера – ФК «Динамо».

Зараз це багатофункціональний сучасний стадіон. Який забезпечує можливість тренувань та проведення змагань високого рівня  з футболу, волейболу, легкої атлетики, тенісу, кросфіту, петанку. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *